[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Marek358
    Drive
    • 2013
    • 82

    Zamieszczone przez Marek358
    Na razie, po 10 km jazdy, tył na wysokości w okolicach 39,5-40 cm.
    Ciekaw jestem:
    1.jaki będzie wynik po wstępnym "uklepaniu"
    2.jaki będzie wynik na maksymalnym obciążeniu wakacyjnym (dwie osoby z tyłu, 4 walizki full zapchany bagażnik i boks na dachu)
    3.jaki będzie finalny wynik na luzie po obciążeniach wakacyjnych
    Postaram się dać znać jak to wygląda.
    Otóż wynik po wstępnym "uklepaniu" (2 tygodnie jeżdżenia czyli 1000 km ze średnimi obciążeniami) na wypróżnionym bagażniku wynosi wciąż 39,5-40 cm.
    Przechodzę zatem do punktu drugiego Czas na wyjazd wakacyjny na pełnym obciążeniu.
    Będę bezlitosny :twisted:

    Komentarz

    • marcin91860
      Drive
      • 2012
      • 47

      wupeer,
      pierwszą wymianę miałem po miesiącu od zakupu. Wyobrażasz sobie jaki wymiar ma kombi z gazem zatankowany Pb+LPG ze sprężynami BC ? Strach wsiadać.
      A BH założyli mi tak z pół roku temu. Jako tako trzyma. Powodzenia.

      Komentarz

      • Marek358
        Drive
        • 2013
        • 82

        Tak wyglądają Lesjoforsy 4285719 na dużym obciążeniu wakacyjnym.
        Z tyłu dwie osoby - razem 90-100kg
        W bagażniku walizki i inny bagaż - razem 50-70 kg
        Na dachu bagażnik, boks i zawartość boksa - razem ok. 40 kg
        Ugięcie takie jak widać na zdjęciu.


        Przy tym obciążeniu wysokość wynosi ok. 34,5-35cm

        Komentarz

        • wupeer
          Classic
          • 2012
          • 3

          Bez względu na to czy będzie mi się chciało kłócić z ASO czy nie po przeczytaniu 76 stron doszedłem do wniosku że prędzej czy później i tak będę musiał wymienić sprężyny na coś solidniejszego niż to co mają dostępne w ASO.
          Wybór padł na lesjo 19. Problem w tym, że gdzieś zniknęły. Ludzie z OCP wykupili całe zapasy ? Wie ktoś może gdzie można dostać 4285719 ?

          Komentarz

          • leonn
            RS
            • 2011
            • 2726
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            wupeer, zapytaj konkona

            Komentarz

            • EBP
              Drive
              • 2012
              • 49

              Hej
              Minęło kilka miesięcy odkąd skończyłem walkę ze sprężynami. Delikatne podsumowanie:
              21k zrobione z czego 20k na sprężynach z MADami.
              Jako, że mam ciężkie hobby to wożę w octavii dośc ciężkie zabawki (dla dwóch osób to około 100kg sprzętu) , do tego wakacje - auto zapakowane maksymalnie (butle 3 szt,spręzarka ,sprzęt do nurkowania dla 3 osób plus 4 osoby na pokładzie i towaru na dwa tygodnie w Cro.) Byłem przeciwnikiem łatania problemu sprężyn za pomocą niebieskich wynalazków ale zdanie zmieniłem. Uważam że jest to dobre rozwiązanie i w moim wypadku praktycznie rozwiązało problem. Przy pełnym załadowaniu wakacyjnym tył nieznacznie siadł - podobnie jak auta kolegów z podobnym obciążeniem (avensis,vectra c). Uważam , że dla mnie jest to rozwiązanie wystarczające chociaż nadal uważam, że ktoś w skodzie dał strasznej dupy a akcja z wymianą do 6 miesięcy to jest niezłe qurestwo.

              I starczy
              Ku przestrodze-szalony ponton
              https://www.youtube.com/watch?v=CV1jr7nl53s

              Komentarz

              • Marek358
                Drive
                • 2013
                • 82

                Wymieniłem sprężyny na Lesjofors 4285719.
                Na razie, po 10 km jazdy, tył na wysokości w okolicach 39,5-40 cm.
                Ciekaw jestem:
                1.jaki będzie wynik po wstępnym "uklepaniu"
                2.jaki będzie wynik na maksymalnym obciążeniu wakacyjnym (dwie osoby z tyłu, 4 walizki full zapchany bagażnik i boks na dachu)
                3.jaki będzie finalny wynik na luzie po obciążeniach wakacyjnych
                Postaram się dać znać jak to wygląda.

                Otóż wynik po wstępnym "uklepaniu" (2 tygodnie jeżdżenia czyli 1000 km ze średnimi obciążeniami) na wypróżnionym bagażniku wynosi wciąż 39,5-40 cm.
                Przechodzę zatem do punktu drugiego Czas na wyjazd wakacyjny na pełnym obciążeniu.

                Tak wyglądają Lesjoforsy 4285719 na dużym obciążeniu wakacyjnym.
                Z tyłu dwie osoby - razem 90-100kg
                W bagażniku walizki i inny bagaż - razem 50-70 kg
                Na dachu bagażnik, boks i zawartość boksa - razem ok. 40 kg
                Przy tym obciążeniu wysokość wynosi ok. 34,5-35cm
                Kontynuując wątek:
                Jadąc do Chorwacji jeszcze bardziej obciążyłem samochód tak że wysokość tyłu wyniosła gdzieś w okolicach 33,5 cm.
                I w tym momencie zatęskniłem za sprężynami typu HD, bo niestety na wybojach było już to czasem słychać.
                Na Chorwackim objeździe przejechałem jakieś 4 tys. km.
                No i teraz najlepsze - po rozładowaniu samochodu wysokość wróciła do ok. 39,5 cm.
                Zatem przewaga Lesjoforsów polega przede wszystkim na tym, że nawet po bardzo dużych obciążeniach wracają do stanu wyjściowego, a nie ulegają trwałym odkształceniom tak jak sprężyny skodowskie.
                Wciąż się zastanawiam jak by to było ze sprężynami HD, ale tego wariantu raczej nie sprawdzę.

                Komentarz

                • voytek
                  Rider
                  • 2010
                  • 480
                  • Octavia III (5E3)
                  • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                  Potwierdzam powyższą opinię. Również mam Lesjoforsy 19-tki i również przetestowałem podczas wakacji maksymalne obciążenia auta. No i wtedy sprężyny HD by się przydały, ale tragedii nie było. Z pełnym obciążeniem (pięć osób plus bagażnik napchany po dach) nawet nierówną gruntową drogą dało się powoli jechać bez dobijania, a po asfalcie wręcz komfortowo. Choć tył już bardzo mocno siedział. Mimo wielokrotnego mocnego obciążania sprężyny nie odkształciły się. Wniosek jest taki, że jeśli sporadycznie mocno obciążamy auto, to 19-tki są ok. Na co dzień są bardzo komfortowe i co chyba ważne nie różnią się twardością od sprężyn przednich. Chętnie bym się przejechał nieobciążonym autem ze sprężynami HD, żeby porównać komfort bez obciążenia.

                  Komentarz

                  • Tippo
                    L&K
                    • 2009
                    • 1349
                    • Octavia III (5E3)
                    • CJSB 1.8 TSI 180 KM

                    Zdj nr 1, kw z 60L pb+ pelen bagaznik zarcia, walizka, lodowka itp, +2 fotele dla dzieci.
                    Jak widac, siadlo bardzo malo, teraz moge powiedziec ze to na prawde dobry zwias i sprezyna progresywna to jest to :P
                    Pakiet na bezdroza fabryczny rowniez byl "nieugiety" ale gorzej wybieral drobne nierownosci.
                    Co nie zmienia faktu, ze springi zwykle w octavii to niezly shit :/
                    Poza tym trasa 2tys km, zadnych przycierek podwodzia, obcierek o nadkola (a letnie fele mam wieksze et niz fabr.) A kto jezdzil po Chorwackich wioskach, ten wie o czym mowie

                    Zdj. 2 -KW variant 1, po korekcie tylu o ktorej juz kiedys pisalem fota na pusto.
                    Załączone pliki

                    Komentarz

                    • adamusek
                      Rider
                      • 2010
                      • 331

                      Zamieszczone przez voytek
                      Potwierdzam powyższą opinię. Również mam Lesjoforsy 19-tki i również przetestowałem podczas wakacji maksymalne obciążenia auta. No i wtedy sprężyny HD by się przydały, ale tragedii nie było. Z pełnym obciążeniem (pięć osób plus bagażnik napchany po dach) nawet nierówną gruntową drogą dało się powoli jechać bez dobijania, a po asfalcie wręcz komfortowo. Choć tył już bardzo mocno siedział. Mimo wielokrotnego mocnego obciążania sprężyny nie odkształciły się. Wniosek jest taki, że jeśli sporadycznie mocno obciążamy auto, to 19-tki są ok. Na co dzień są bardzo komfortowe i co chyba ważne nie różnią się twardością od sprężyn przednich. Chętnie bym się przejechał nieobciążonym autem ze sprężynami HD, żeby porównać komfort bez obciążenia.
                      Ja zrobilem juz ze 35kkm na Lesjo HD duzo jezdze sam na pusto i dla mnie komfort jest OK auto jest duzo sztywniejsze i nie buje sie na dziurach no i zero przycierek
                      Prowadzi NaviExpert Lifetime
                      Ostrzega Yanosik
                      Nagrywa Vicovation TF-2 EZ

                      Komentarz

                      • qbus102
                        Drive
                        • 2013
                        • 51

                        Zamieszczone przez wupeer

                        3 razy "doradca serwisowy" przedstawiał mi stanowisko importera (że przekroczone 6m-cy i 10k km) na co ja cierpliwie odpowiadałem, że to ciekawe ale interesuje mnie stanowisko firmy Auto Wimar, której pieczątka widnieje na gwarancji pod pozycją gwarant. W międzyczasie mój rozmówca dwukrotnie musiał się "konsultować". Odmówił udzialenia odpowiedzi na piśmie. Ale powiedział, że skoro tak to on przekaże sprawę do kierownika, który osobiście zwróci się do importera z zapytaniem co można w mojej sprawie zrobić.
                        U mnie było podobnie, ale pan z serwisu (Interauto Kraków przy Kocmyrzowskiej) mówił że stanowisko skody mówi o 10k km i 12 miesiącach....
                        Ponieważ moja czeszka ma 15 miesięcy i prawie 30k km pan powiedział, że mogę liczyć co najwyżej na gest handlowy jaki zaproponuje Skoda. Co ciekawe dowiedziałem się, że ugięcie sprężyn jest traktowane jako zużycie eksploatacyjne
                        Powiedziałem Panu, że nie ma żadnej możliwości żebym cokolwiek zapłacił, za moim zdaniem naprawę gwarancyjną i opisałem eksploatację auta. (największy ciężar jaki wiozło to 2 osoby dorosłe + dwójka małych dzieci i bagaż na wakacje - bez boksów dachowych czy rowerów....- co moim zdaniem nie ma prawa przekroczyć dopuszczalnej ładowności)
                        Pan gdzieś zniknął (pewnie u Kierownika) na 15 minut, a jak wrócił przyjął zgłoszenie bez żadnego komentarza... trochę się zdziwiłem jak zadzwonili po 3ch dniach, żebym przyjechał do serwisu. Dołożyli mi medy i oczywiście zrobili to w ramach gwarancji.


                        Na koniec trzy sprawy
                        1.Przed naprawą miałem 35,5 - 36,0 cm przy obu zbiornikach pełnych (tak też kazano mi przyjechać do ASO na pomiar). Co ciekawe przy pustych obu zbiornikach było raptem 0,5 cm wyżej.... Po dołożeniu medów mam prawie że idealnie 39,4 cm.

                        2. Dzięki Wam wszystkim - pewnie nawet nie wiedziałbym, że mam coś nie tak z autem.
                        Wreszcie motorówka zniknęła

                        3. Ciekawe jak długo taki stan się utrzyma? Czy po roku lub dwóch nie siądzie znów?
                        Jest: Czeszka-warta-grzeszka
                        ************************
                        Jest: Fiat Grande Punto 5d 2009 1.4 8v LPG
                        Była: Astra F Kombi 1997 1.6 8v
                        Była: Agila 2001 1.2 16v
                        Była: Astra F 3d 1992 1.4 8v LPG

                        Komentarz

                        • michal_suchy
                          Drive
                          • 2009
                          • 89
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          Zamieszczone przez voytek
                          Chętnie bym się przejechał nieobciążonym autem ze sprężynami HD, żeby porównać komfort bez obciążenia.
                          Mam założone HD , w bagażniku butla lpg + koło zapasowe.
                          Według mnie na pusto jest bardziej komfortowo niż pod obciążeniem. Pod pełnym obciążeniem delikatnie czuć że tył ma mniejszy skok zawieszenia niż przód(seryjny). Nadal jestem zadowolony z tego zestawu. No i pod pełnym obciążeniem prześwit ze sporym zapasem.

                          Komentarz

                          • Marek358
                            Drive
                            • 2013
                            • 82

                            Zamieszczone przez michal_suchy
                            Zamieszczone przez voytek
                            Chętnie bym się przejechał nieobciążonym autem ze sprężynami HD, żeby porównać komfort bez obciążenia.
                            Mam założone HD , w bagażniku butla lpg + koło zapasowe.
                            Według mnie na pusto jest bardziej komfortowo niż pod obciążeniem. Pod pełnym obciążeniem delikatnie czuć że tył ma mniejszy skok zawieszenia niż przód(seryjny). Nadal jestem zadowolony z tego zestawu. No i pod pełnym obciążeniem prześwit ze sporym zapasem.
                            W przypadku stałego obciążenia takiego jak LPG sprężyny HD chyba są rozsądnym rozwiązaniem.

                            Komentarz

                            • aronus
                              Rider
                              • 2008
                              • 643
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Zamieszczone przez michal_suchy
                              Zamieszczone przez voytek
                              Chętnie bym się przejechał nieobciążonym autem ze sprężynami HD, żeby porównać komfort bez obciążenia.
                              Mam założone HD , w bagażniku butla lpg + koło zapasowe.
                              Według mnie na pusto jest bardziej komfortowo niż pod obciążeniem. Pod pełnym obciążeniem delikatnie czuć że tył ma mniejszy skok zawieszenia niż przód(seryjny). Nadal jestem zadowolony z tego zestawu. No i pod pełnym obciążeniem prześwit ze sporym zapasem.
                              A masz combi czy liftbacka?

                              Komentarz

                              • kinimod1987
                                Classic
                                • 2013
                                • 23

                                Panowie,

                                Pisał ktoś pismo do ASO, wzywające gwaranta do usunięcia usterki w ramach gwarancji ?
                                ASO jak i SAP wypięło na mnie cztery litery. (pomiar 36,8) Chciałbym jeszcze oficjalnie wysłać do nich polecony.
                                Bardzo proszę o podesłanie wzoru lub o podpowiedź co w takim piśmie powinno się znajdować .

                                Będę wdzięczny za pomoc.

                                Komentarz

                                • behemott
                                  Classic
                                  • 2013
                                  • 9

                                  Wszystkie Octavie z bieda sprężynami.

                                  Witam wszystkich!

                                  No to się właśnie oświeciłem koledzy odwiedzając to forum. Ja po zakupie Octavii 2 FL Combi przy pierwszym przeglądzie na 1000km zgłosiłem, że coś jest nie tak z zawieszeniem bo zawadzam o progi zwalniające - nawet jak z nich zjeżdżam 5km/h.
                                  Odpowiedź serwisu ZIMNY w Piotrkowie Trybunalskim - ten typ tak ma. Tłumaczyli, że nie mam racji, pewnie zawadzam załadowany albo progi za wysokie. Na koniec powiedzieli, że wszystkie Octavie tak maja, a ja się przyzwyczaiłem, że poprzednią Octavię ( też II ale przed liftem) miałem w wersji z pakietem na bezdroża i 4x4.

                                  Olałem temat - bo auto jest na firmę.. ale *&%@#$ wrr nic się tym autem nie da przewieźć. To po co mi kombi.

                                  Kolejno oświeciło mnie poczytanie forum - ja mam to auto od 9 kwietnia 2013 i do dzisiaj mam przejechane 32 tys km ... czyli już nawet jak bym mocno chciał to serwis nawet na gwarancji nic nie zrobi ?

                                  Masakra. Ciekawe ile klientów zawiedzionych takim rozwiązaniem sprawy kupi po raz kolejny Skodę. Ja nie.

                                  Komentarz

                                  • yunior81
                                    RS
                                    • 2010
                                    • 1657
                                    • Octavia I (1U2)
                                    • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                    behemott, omijaj Zimnego w Piotrkowie Trybunalski szerokim łukiem !!!!!!!!

                                    Ja jeżdżę do Bednarka do Dobronia i jak rozmawiam z gościem z servisu to o wszystkich ( prawie o wszystkich ) bolączkach Octavii wiedzą i bez problemu naprawiają. Przecież naprawy gwarancyjne nie robia na darmo.
                                    Jak chcesz mogę polecic Ci konkretnego doradcę servisowego w Dobroniu.

                                    Komentarz

                                    • behemott
                                      Classic
                                      • 2013
                                      • 9

                                      Zamieszczone przez yunior81
                                      behemott, omijaj Zimnego w Piotrkowie Trybunalski szerokim łukiem !!!!!!!!

                                      Ja jeżdżę do Bednarka do Dobronia i jak rozmawiam z gościem z servisu to o wszystkich ( prawie o wszystkich ) bolączkach Octavii wiedzą i bez problemu naprawiają. Przecież naprawy gwarancyjne nie robia na darmo.
                                      Jak chcesz mogę polecic Ci konkretnego doradcę serwisowego w Dobroniu.
                                      poproszę jakiś namiar. Daleko do tego Dobronia nie mam.

                                      W podpisie fotka mojej octavki na pusto. Dla porównania załączam fotkę mojej poprzedniej octavki. różnica w sprężynach ogromna - no ale ta szara to było 4x4 z pakietem na bezdroża.
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz

                                      • leonn
                                        RS
                                        • 2011
                                        • 2726
                                        • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                        Zamieszczone przez behemott
                                        W podpisie fotka mojej octavki na pusto. Dla porównania załączam fotkę mojej poprzedniej octavki.
                                        Masakra :roll: Musisz z tym coś zrobić, a daj zdjęcie jak wygląda ja zładujesz bagażnik do pełna.

                                        yunior81, a co Ty zrobiłeś z tymi twoimi spingami z pakietu na bezdroża? Może behemott by je przytulił :wink:

                                        Komentarz

                                        • behemott
                                          Classic
                                          • 2013
                                          • 9

                                          Generalnie to ja już "na pełno" nie jeżdżę. Dzisiaj na pusto (tylko koło w bagażniku, fotelik na tylnym siedzeniu, pół zbiornika benzyny, opary gazu i ja na siedzeniu kierowcy) zawadziłem tyłem o glebę, że huk przeraził nie tylko mnie ale i ludzi stojących na przystanku. Zjeżdżałem bardzo powoli pod kątem z krawężnika...
                                          Jak coś włożę cięższego do bagażnika, wrzucę wam fotkę.

                                          Komentarz

                                          • Aligator1
                                            Classic
                                            • 2013
                                            • 13

                                            panowie da ktoś linka gdzie kupić Lesjo HD

                                            Komentarz

                                            • aronus
                                              Rider
                                              • 2008
                                              • 643
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez leonn
                                              wupeer, zapytaj konkona
                                              Leonn ma rację Konkon sprawdzona firma sprężyny miałem na następny dzień w bardzo dobrej cenie!

                                              Komentarz

                                              • rodaczek
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 1598
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                                Też polecam Konrada czyli Konkona

                                                Moja Octavia:
                                                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
                                                Rafał

                                                Komentarz

                                                • kristofer55
                                                  Rider
                                                  • 2012
                                                  • 272

                                                  Wrzucam fotki jak teraz u mnie wygląda na Lejforsach 19 z ciężarem ok. 100 kg w bagażniku i po wyładowaniu.
                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz

                                                  • Maicroft
                                                    Moderator
                                                    S_OCP MemberModeratorr
                                                    • 2004
                                                    • 25757
                                                    • Audi

                                                    W sumie szalu nie ma. Jest tak na styk. To jest 100kg + paliwo pelny bak ??
                                                    Spritmonitor.de

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...